top of page

Grup Psikoterapisi

group2.jpeg

Grup psikoterapisi, benzer sorunlar yaşayan kişilerin birlikte, belirli hedefler doğrultusunda fayda görmelerinin amaçlandığı bir psikoterapi türüdür. Temel aldığı kuramlara göre farklılaşabilen grup psikoterapileri, aynı zamanda farklı yaşantısal zorluklara göre de çeşitlenmektedir. Grubun hedefleri, buluşma sıklığı ve süresi, danışanların yaşadıkları sorunlara ve psikoterapist tarafından belirlenecek amaca göre farklılaşabilir.

Güncel olarak, özellikle duygudurum dalgalanmaları yaşayan kişilere yönelik, Bütüncül Bilişsel Model'i temel alarak oluşturduğum 8 hafta süren grup psikoterapisi çalışmalarımı sürdürmekteyim. Bu grup çalışmasında katılımcıların duygudurumlarında yaşadıkları dalgalanmalara dair farkındalık kazanmaları ve farklı baş etme yolları geliştirmeleri, içsel olarak yaşadıkları çatışmaları fark ederek, bunların başta ilişkilerine ve hayatlarında diğer alanlara olan etkilerini kavrayabilmeleri hedeflenmektedir. 

Bu grup çalışmasına katılmak isterseniz, e-mail yoluyla (zeynepmackali@gmail.com) başvuru yapabilirsiniz. En yakın tarihte başlayacak grup için sizinle iletişime geçilecektir. Başvurunuzun ardından, grup psikoterapisi öncesinde, sizinle bireysel görüşme yapılaraktır. Bu görüşmede hem grup çalışması hakkında daha detaylı bilgi verilecek hem de çalışmayla ilgili sorularınız da cevaplandırılacaktır.

bottom of page